Wizyta wicekonsul Karoliny Orton na UKW

• 07 listopada 2018

6 listopada 2018 r. zostało zorganizowane spotkanie wicekonsula Stanów Zjednoczonych Karoliny Orton ze społecznością akademicką naszej Uczelni. Celem wizyty była promocja studenckiej wymiany kulturowej. Podczas wizyty odbyła się prelekcja konsula dotycząca możliwości wyjazdów wakacyjnych oraz studiowania w USA.

Karolina Orton jest wicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel.
Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

fot. A. Obiała

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego